A Pedagógiai és Kommunikációs Szakmai Kollégium
A Kollégium 2004-ben kezdte meg működését ezen a néven, a Dunaújvárosi Főiskolán. A bölcsészeti szakterületen tanuló hallgatók szakmai előmenetele az elsődleges cél, amely kezdetben a Kommunikáció és Médiatudomány szakos hallgatókat jelentette, később az ezen a területen felsőfokú szakképzésben résztvevők csatlakoztak, mára az Andragógia szakos hallgatókra is kiterjed a Szakkollégium tevékenységi köre.
A PKSZK további céljai
A Szakmai Kollégium célként tűzte ki, hogy a tagjai az iskolát elhagyva értelmiségi felnőttként lépjenek az életbe, ehhez kíván szakmai segítséget nyújtani, illetve továbbképzési lehetőségeket, hogy az adott szakterületet minél részletesebben és alaposabban megismerjék a tagok. A PKSZK a tagjait a kutatásokban is támogatja, biztosítja a megfelelő feltételeket az igényes és hatékony munkához, továbbá színvonalas szakterületi, kulturális, kikapcsolódási programokat nyújt minden érdeklődő számára, függetlenül attól, hogy tagja-e a Szakkollégiumnak, vagy sem.
A PKSZK tagjai figyelmet fordítanak az intézményen és az országon belül működő más Szakmai Kollégiumokkal való kapcsolattartásra is, legyen szó akár közös programokról, előadásokról, akár szakmai kérdések felmerüléséről, kutatásokban való közreműködésről.
Szakmai programjaink
A PKSZK korábban két évben is megrendezte az Adobe Audition hangvágó versenyt, amelynek lényege a fiatalság számára élvezhető zenei produktum előállítása volt: a versenyzők értékes nyereményekkel gazdagodhattak a szakmai kihívás mellett, amelyet megtapasztaltak.
Minden évben, havonta vannak rendezvényeink, ezek közül rendszeresen megrendezésre kerül nagy televíziós székházak látogatása, mint például az MTV és a TV2. Az Andragógia szakos hallgatók az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeumba látogathatnak el velünk, valamint 2004 óta minden évben megrendezésre került a PKSZK legnagyobb szakmai programja, a Déri János emléknap. A hallgatók egész nap előadásokon vehetnek részt a különböző szakterületek legnagyobbjainak prezentálásában. Az előadások rendszeresen megrendezésre kerülnek más-más előadókkal, ám minden évben van olyan plusz program, amely az előző évhez képest újítás, például az egyik évben Visual Party zárta az eseményt, és két éve már a szakmai előadások mellett a nap folyamán különböző személyiségfejlesztő, gondolatébresztő, lelki előrehaladást segítő programokon vehetnek részt az érdeklődők az Ezo-ház munkatársainak jóvoltából.
A Kisfilm fesztivál a filmezés iránt érdeklődő hallgatóink egyik kedvenc eseménye az évben, amelynek lényege, hogy az intézményben tanulók közül a szakma szerelmesei különböző kategóriákban rövid filmeket, zenés klipeket készíthetnek, és ezzel pályázhatnak a fesztiválon. A pályamunkákat szakmai zsűri bírálja el, és a nyertesek értékes díjakkal gazdagodhatnak.
Eseti megrendezéssel előadások hallgathatók az év folyamán, vagy egy-egy szakmához tartozó számítógépes programot ismerhetnek meg a hallgatók több hétig tartó, kurzusszerű előadásokon.